Město Třeboň a Třeboňsko

Jihočeské město Třeboň se nachází v krásné krajině, která je protkána řekami Lužnice, Nové řeky, Nežárky a v neposlední řadě Zlatou stokou. Je obklopené krásnými rybníky a hlubokými lesy. Leží v centru Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko a Biosférické rezervace UNESCO. Historické starobylé město je středem turistiky a cykloturistiky. V roce 2009 byla Třeboň vyhlášena nejatraktivnějším městem České republiky především pro ideální podmínky k odpočinku a relaxaci.Třeboň - Třeboňsko - jižní Čechy

V okolí Třeboně najdete hluboké borové lesy, které lákají v létě ke sběru borůvek a na podzim k houbaření. Město Třeboň pořádá spolu s lázněmi o víkendech různé kulturní a zábavné akce, jako jsou například Okolo Třeboně, Čochtanova Třeboň, Lázeňská Třeboň a jiné.

Dovolená v Třeboni - v létě i zimě

Třeboň vám nabízí ideální dovolenou a to nejen v létě, ale i mimo sezonu, kdy je tu mnohem klidněji. V jarních a podziních měsících jsou to hlavně kola nebo houbaření, na kterých můžete projet nenáročný terén Třeboňska. V letních měsících je to koupání, kola, sběr lesních plodů, zábava, kulturní akce a festilvaly. Nebo můžete jen přijet a využít náš relaxační víkend bez davu lidí. Při ubytování v našem penzionu Amálka vám pomůžeme připravit dovolenou podle vašich představ. Můžete poznávat a objevovat krásy jižních Čech a především našeho města.


Stáhněte si aplikaci průvodce Třeboní do svého telefonu

Město Třeboň v srpnu spustilo provoz nového mobilního turistického průvodce DARUMA go! Aplikace Vás provede po vybraných třeboňských zajímavostech a nabízí také několik typů na výlety v okolí města.

Po instalaci aplikace do svého mobilního telefonu, stačí vybrat místo zájmu a cestou vedenou přes GPS navigaci, se zaposlouchat do poutavého vyprávění o zvolené lokalitě. Tohoto průvodce je možné volně stáhnout na portále Google Play a App Store.

PRŮVODCE KE STAŽENÍ ZDE: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.daruma.audioguide.trebon


Třeboňské lázně

Nacházejí se zde dvoje městské lázně - Lázně Aurora a Bertiny lázně, kde můžete absolvovat relaxační nebo léčebné procedury. Významným léčebným faktorem je rašelina s velkým množstvím minerálů jako hořčík, sodík, draslík a vápník, které léčí zejména pohybový aparát. Klientům našeho penzionu Amálka zajišťujeme objednávky na vybrané procedury.

Historická Třeboň

Pokud hledáte historické památky, určitě se v Třeboni nebudete nudit. V centru města najdete renesanční zámek, který patřil Rožmberkům a na kterém pobýval Petr Vok. Třeboňský zámek patří k největším zámkům v České republice. Uvnitř se nachází více než 100 obytných místností a sídlí zde státní oblastní archiv. Zámek je obklopený velký parkem, kde se konají svatby, můžete zde relaxovat a najdete zde vstup do expozice Třeboňské krajiny.

Další historickou památkou je pivovar Regent, založený roku 1379, který je jedním z nejstarších pivovarů v Evropě. V Regentu si můžete objednat prohlídku provozu včetně ochutnávky piva.
Třeboni dominuje historické náměstí s Mariánským sloupem. Historické budovy náměstí mají podloubí s malými obchůdky, kavárničkami a restauracemi s rybími i jinými specialitami, které se v sezoně podávají v útulných venkovních zahrádkách.

Celé centrum Třeboně je obklopeno hradbami a vstup do centra je možný jen historickými branami – Budějovickou, Hradeckou a Novohradskou. Významnou památkou je také Augustiniánský klášter se známou Křížovou chodbou, s gotickým kostelem a Třeboňskou madonou. V zámku je umístěn známý Třeboňský archiv, který uchovává písemná dědictví kulturně historického významu.

V těsné blízkosti našeho penzionu Amálka je nádherný anglický park, kterému dominuje Schwarzenbergská hrobka s novogotickou kaplí. Hrobku založil Jan Adolf II. Schwarzenberg se svou manželkou kněžnou Eleonorou. Jsou zde pochováni členové schwarzenbergského rodu. Vlastní hrobka se nachází pod úrovní rybníka Svět. Aby voda z písčité půdy neprosakovala základem stavby, byl okolo stavby vybudován vzduchový kanál v  hloubce 2 m, široký 60 cm. Ten odvádí vodu od stavby a zajišťuje tak suché prostředí hrobky. Kaple má výbornou akustiku a v sezoně se zde koná řada koncertů.

Co určitě v Třeboni navštívit?

  • zámek Třeboň a hradby - Zámek je v roce 2019 otevřen od konce března
  • pivovar Regent
  • náměstí s měšťanskými domy s Mariánským sloupem
  • kostel sv. Jiljí v centru města
  • Schwarzenbergská hrobka

Kontakt

Rezervace

Mobil:  775 628 422
            775 628 420
BinovaJarmila@seznam.cz

 

 

Kde nás najdete?

Domanín 130 (Ostende)
37901 Třeboň

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Ubytování Amálka v Třeboni hodnocení