Město Třeboň a Třeboňsko

Jihočeské město Třeboň se nachází v krásné krajině, která je protkána řekami Lužnice, Nové řeky, Nežárky a v neposlední řadě Zlatou stokou. Je obklopené krásnými rybníky a hlubokými lesy. Leží v centru Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko a Biosférické rezervace UNESCO. Historické starobylé město je středem turistiky a cykloturistiky. V roce 2009 byla Třeboň vyhlášena nejatraktivnějším městem České republiky především pro ideální podmínky k odpočinku a relaxaci.Třeboň - Třeboňsko - jižní Čechy

V okolí Třeboně najdete hluboké borové lesy, které lákají v létě ke sběru borůvek a na podzim k houbaření. Město Třeboň pořádá spolu s lázněmi o víkendech různé kulturní a zábavné akce, jako jsou například Okolo Třeboně, Čochtanova Třeboň, Lázeňská Třeboň a jiné.

Dovolená v Třeboni - v létě i zimě

Třeboň vám nabízí ideální dovolenou a to nejen v létě, ale i mimo sezonu, kdy je tu mnohem klidněji. V jarních a podziních měsících jsou to hlavně kola nebo houbaření, na kterých můžete projet nenáročný terén Třeboňska. V letních měsících je to koupání, kola, sběr lesních plodů, zábava, kulturní akce a festilvaly. Nebo můžete jen přijet a využít náš relaxační víkend bez davu lidí. Při ubytování v našem penzionu Amálka vám pomůžeme připravit dovolenou podle vašich představ. Můžete poznávat a objevovat krásy jižních Čech a především našeho města.


Stáhněte si aplikaci průvodce Třeboní do svého telefonu

Město Třeboň v srpnu spustilo provoz nového mobilního turistického průvodce DARUMA go! Aplikace Vás provede po vybraných třeboňských zajímavostech a nabízí také několik typů na výlety v okolí města.

Po instalaci aplikace do svého mobilního telefonu, stačí vybrat místo zájmu a cestou vedenou přes GPS navigaci, se zaposlouchat do poutavého vyprávění o zvolené lokalitě. Tohoto průvodce je možné volně stáhnout na portále Google Play a App Store.

PRŮVODCE KE STAŽENÍ ZDE: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.daruma.audioguide.trebon


Třeboňské lázně

Nacházejí se zde dvoje městské lázně - Lázně Aurora a Bertiny lázně, kde můžete absolvovat relaxační nebo léčebné procedury. Významným léčebným faktorem je rašelina s velkým množstvím minerálů jako hořčík, sodík, draslík a vápník, které léčí zejména pohybový aparát. Klientům našeho penzionu Amálka zajišťujeme objednávky na vybrané procedury.

Historická Třeboň

Pokud hledáte historické památky, určitě se v Třeboni nebudete nudit. V centru města najdete renesanční zámek, který patřil Rožmberkům a na kterém pobýval Petr Vok. Třeboňský zámek patří k největším zámkům v České republice. Uvnitř se nachází více než 100 obytných místností a sídlí zde státní oblastní archiv. Zámek je obklopený velký parkem, kde se konají svatby, můžete zde relaxovat a najdete zde vstup do expozice Třeboňské krajiny.

Další historickou památkou je pivovar Regent, založený roku 1379, který je jedním z nejstarších pivovarů v Evropě. V Regentu si můžete objednat prohlídku provozu včetně ochutnávky piva.
Třeboni dominuje historické náměstí s Mariánským sloupem. Historické budovy náměstí mají podloubí s malými obchůdky, kavárničkami a restauracemi s rybími i jinými specialitami, které se v sezoně podávají v útulných venkovních zahrádkách.

Celé centrum Třeboně je obklopeno hradbami a vstup do centra je možný jen historickými branami – Budějovickou, Hradeckou a Novohradskou. Významnou památkou je také Augustiniánský klášter se známou Křížovou chodbou, s gotickým kostelem a Třeboňskou madonou. V zámku je umístěn známý Třeboňský archiv, který uchovává písemná dědictví kulturně historického významu.

V těsné blízkosti našeho penzionu Amálka je nádherný anglický park, kterému dominuje Schwarzenbergská hrobka s novogotickou kaplí. Hrobku založil Jan Adolf II. Schwarzenberg se svou manželkou kněžnou Eleonorou. Jsou zde pochováni členové schwarzenbergského rodu. Vlastní hrobka se nachází pod úrovní rybníka Svět. Aby voda z písčité půdy neprosakovala základem stavby, byl okolo stavby vybudován vzduchový kanál v  hloubce 2 m, široký 60 cm. Ten odvádí vodu od stavby a zajišťuje tak suché prostředí hrobky. Kaple má výbornou akustiku a v sezoně se zde koná řada koncertů.

Co určitě v Třeboni navštívit?

  • zámek Třeboň a hradby - Zámek je v roce 2018 otevřen od konce března
  • pivovar Regent
  • náměstí s měšťanskými domy s Mariánským sloupem
  • kostel sv. Jiljí v centru města
  • Schwarzenbergská hrobka
Půjčovna loděk na projížďky po rybníce Opatovický v Třeboni

Půjčovna loděk na projížďky po rybníce Opatovický v Třeboni

V blízkosti našeho penzionu najdete rybník Svět a také rybní Opatovický. Je to opravdu kousek, zhruba 400 m. A právě po rybníce Opatovickém se můžete projet na lodičce.

Muzea a expozice v Třeboni a okolí

Muzea a expozice v Třeboni a okolí

Pokud počasí nepřeje v průběhu Vaší dovolené v Třeboni, vyražte za zážitky, které najdete pod střechou. Rádi Vám v penzionu Amálka poradíme, kam vyrazit.

Památné stromy Třeboňska

Památné stromy Třeboňska

Udělejte si výlety za památnými stromy Třeboňska - jsou to vlastně tipy na cyklovýlety, na kterých se nachází staré stromy.

Zajímavé prohlídky Třeboně

Zajímavé prohlídky Třeboně

V Třeboni můžete zažít zajímavé prohlídky městem a dalšími památkami. Městem Vás provedou historické postavy z dob dávno minulých, přenesete se v paměti od stovky let zpět.

Lázně Třeboň - blízko penzionu Amálka

Lázně Třeboň - blízko penzionu Amálka

Třeboň je vyhlášená cyklistickými stezkami, rybníky a lázněmi. Nacházejí se zde dva lázeňské domy - Lázně Aurora a Bertiny lázně. V penzionu jsme pro Vás připravili pobytové balíčky, v nichž jsou zahrnuty procedury a návštěvy těchto lázní.

Divadla, kina

Divadla, kina

Loutkové divadlo, divadlo J.K.Tyla, kino.

bookingabc ubytování

Advent a Vánoce 2018 v Třeboni

Srdečně Vás zveme do Třeboně, na Vánoce na zámku - tradiční procházky s historickým kostýmovanými postavami nebo na Třeboňský advent, který nabízí spoustu zajímavých akcí. Přijeďte si odpočinout do Třeboně, zajděte si do lázní na masáž či nějakou proceduru.

 

Teplé ubytování nedaleko centra města najdete v našich penzionech Amálka a Rozárka.

více

Rezervace ubytování pro rok 2019

Už nyní si u nás můžete zarezervovat svou letní dovolenou v roce 2019.

 

Právě v tuto dobu si můžete vybrat z nabídky pokojů našich penzionů a volných letních termínů.

více

Kontakt

Mobil:  775 628 422
            775 628 420
BinovaJarmila@seznam.cz

 

Domanín 130 (Ostende)
37901 Třeboň

Dejte nám palec na FACEBOOKU

Líbí se Vám náš penzion? Doporučte ho svým přátelům a další známým!

Děkujeme :)

Přejít na Facebook penzionu >>
 

Rodinná dovolená

Hledáte zajímavý nápad pro nevšední rodinnou dovolenou?

Rodinná dovolená v Čechách - penzion Třeboň Amálka

více

Restaurace

V jarních, letních měsích je Vám k dispozici restaurace a posezení pod pergolou na zahradě.

Video z penzionu

ubytování Třeboň Amálka
ČeskyEnglishDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím
Ubytování Amálka v Třeboni hodnocení