Zoologické zahrady

ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou

ZOO najdete v těsné blízkosti města a zámku Hluboká nad Vltavou, vedle loveckého zámku Ohrada. Je ideální pro výlety rodin s dětmi, které zde najdou spoustu atrakcí pro ně a zároveň si mohou prohlédnout i zvířátka. Zoo Ohrada je menší zoo, která je zaměřená na místní fanu a zvěř v ČR, s rozšířením na zvířata v Evropě a Asie. Projít si můžete zajímavé expozice jako jsou vodní ptáci, plameňáci, vydry říční, australská fauna, psouni. Najdete zde i menší expozice s tématem Austrálie, Ameriky a Afriky.

ZOO nabízí i možnost adopce zvířat, při které si můžete zvířátko "adoptovat" a přispívat na jeho pobyt v ZOO.

Hluboká nad Vltavou se nachází 32 km od našeho ubytování a navštívit v Hluboké můžete další zajímavosti.

  • Zámek, který patří k nejkrásnějším zámku u nás v ČR.
  • Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou (najdete zde unikátní stavby jako je dětský dřevěný hrad (12,5 m x 12,5 m), obří vzduchová trampolína, různé prolézačky, skluzavky, lezecké stěny a další atrakce)
  • Zimní stadion Hluboká nad Vltavou (samozřejmě v zimních měsících)
  • Vyhlídkové plavby po Vltavě (Loď Oliver vyplouvá pravidelně dle jízdního řádu z přístaviště Hluboká nad Vltavou - Hamry)
  • Munický rybník  - nachází se jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.
  • Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

ZOO Dvorec u Borovan - park exotických zvířat

Park exotických zvířat najdete mezi Borovany a Trhovými Sviny 19 km od našeho ubytování v Třeobni. Leží v krásném lesním prostředí mezi dvěma turisticky zajímavými oblastmi - Třeboňskem a Novohradskem.

Najdete zde několik kvalitních výběhů pro velké kočky, pro primáty, medvěda brtníka  a v posledním roce také pro kopytnatce. Zoo se zvířaty se rozrostla o vzácné tygry indické, levharty skvrnité, lemury, velblouda dvouhrbého a další neméně zajímavá zvířata, mezi něž patří některé domestikované druhy, které v Evropě postupně mizí – prase mangalica, ovce quessanská, ovce cápová.

Zoo je také bezbariérová, ideální pro vozíčkáře a handicapované. Díky bezbariérovým chodníkům si to užijí opravdu všichni návštěvníci, i maminky s kočárkem. Před ZOO je parkoviště, najdete zde i hospůdku U Krokodla s občerstvením. Můžete si zde zakopit také suvenýry, upomínkové předměty a další drobnosti.

Navíc se zde pravidelně konají akce jako je oslava Dne dětí, zahájení sezony, oslava založení parku, rozloučení s prázdninami nebo křtiny narozených mláďat.

Otevírací doba

  • Květen až srpen 9.00 - 18.00
  • Září a říjen 9.00 - 17.00

ZOO Tábor - Větrovy

Zoologická zahrada Tábor – Větrovy je největší zoologickou zahradou v jižních Čechách. Najdete ji nedaleko města Tábor na Větrovech. Je otevřena denně, po celý rok. Najdete zde i restauraci a veškeré potřebné zázemí pro skvělý rodinný výlet.

Prohlédnout si můžete více než 80 druhů zvířat, převážně z amerického kontinentu. Kromě tří největších kočkovitých šelem světa – tygra, lva a jaguára – zde najdete pštrosy, surikaty, zebry, medvědy, velbloudy, bažanty, lišku a další oblíbená zvířata.

Otevírací doba

březen, duben, květen, září, říjen     PO – NE     09:00 – 18:00 hod.
červen, červenec, srpen     PO – NE     09:00 – 19:00 hod.
listopad - únor     PO – NE     10:00 – 16:00 hod.


Jelení obora

Okolo jelení obory můžete projíždět při cyklovýletu v oblasti Chlumu u Třeboně. Ze Staňkova se vydáte do Chlumu u Třeboně, odtud pak od rybníka Hejtman přes Lipovky, okolo lesních rybníků Medenice a Svobodný k oboře na Nové Vsi, dále přejezdem říčky Dračice okolo Malého Londýna přes Františkov a Klikov Purkrabským lesem zpět do Staňkova.

V oboře jsou desítky kusů vysoké zvěře. Když budete mít štěstí, můžete je vidět nedaleko lesní cesty. Obora je oplocená.

 

Rezervace ubytování

Pokud máte rádi zvířata, navštivte okolní ZOOlogické zahrady a užijte si den plný zábavy s Vašimi dětmi. Levné ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu Amálka, kde máme rádi domácí zvířátka.

 

Kontakt

Rezervace

Mobil:  775 628 422
            775 628 420
BinovaJarmila@seznam.cz

 

 

Kde nás najdete?

Domanín 130 (Ostende)
37901 Třeboň

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Ubytování Amálka v Třeboni hodnocení