Jaderná elektrárna Temelín

Zažijte zajímavou prohlídku jaderné elektrárny, která se nachází 50 km od našeho ubytování. I delší vzdálenost stojí za to překonat a navštívit Temelín zdarma. Čekají vás 3D filmy, výstavy a expozice.

Na exkurzi do informačního centra může zavítat každý, kdo má zájem se o temelínské elektrárně a jejím provozu něco dozvědět. Seznámíte se zde s funkcí jaderné elektrárny, s hlavními zařízeními, i se základy reaktorové fyziky a bezpečnosti. Vstup do Informačního centra elektrárny Temelín i exkurze jsou zdarma. Elektrárna Temelín je zařazena projektu Klubu Českých turistů a můžete zde získat turistickou kartu zdarma (běžně 25 Kč).

V kinosále si můžete zdarma prohlédnout 3D filmy. Obvyklé časy promítání jsou: 9.30 h., 11.00 h., 12.30 h., 14.00 h., v červenci a srpnu navíc ještě v 15:30 h.).

Informační centrum je umístěno v zámečku Vysoký Hrádek

V podkroví zámečku je umístěný již zmiňovaný kinosál.

V prvním patře zámečku je k dispozici rozsáhlá expozice. V severním křídle objektu se můžete seznámit, jak je vlastní téma jaderné energetiky spojeno s příbuznými a sousedními obory - s pojmem energie, s různými možnostmi získávání jejích vhodných forem i s historickými a fyzikálními souvislostmi (sál č. 1, 2). Větší pozornost je pak věnována energii ukryté v hmotě - energii jaderné, principům jejího uvolňování (sál č. 3) a nakonec i celému palivovému cyklu (sál č. 4).

Druhá část expozice v jižním křídle zámečku je věnována temelínské elektrárně, jejímu okolí (sál č. 5), funkčnímu uspořádání, nejdůležitějším zařízením a tématům vztahujícím se k provozu elektrárny (sál č. 6). Součástí naší nabídky jsou i doprovodné výstavy výtvarníků a fotografů.

Před zámečkem se konají také svatby.

Otevírací doba

Informační centrum je otevřeno každý den (včetně sobot a nedělí) od 9.00 do 16.00 hod., v červenci a srpnu od 9.00 do 17.30 hod.

Více informací najdete na webu www.temelinky.cz

Temelín se nachází 50 km od našeho ubytování Amálka

ubytování Třeboň Amálka
ČeskyEnglishDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím
Ubytování Amálka v Třeboni hodnocení