Jaderná elektrárna Temelín

Zažijte zajímavou prohlídku jaderné elektrárny, která se nachází 50 km od našeho ubytování. I delší vzdálenost stojí za to překonat a navštívit Temelín zdarma. Čekají vás 3D filmy, výstavy a expozice.

Na exkurzi do informačního centra může zavítat každý, kdo má zájem se o temelínské elektrárně a jejím provozu něco dozvědět. Seznámíte se zde s funkcí jaderné elektrárny, s hlavními zařízeními, i se základy reaktorové fyziky a bezpečnosti. Vstup do Informačního centra elektrárny Temelín i exkurze jsou zdarma. Elektrárna Temelín je zařazena projektu Klubu Českých turistů a můžete zde získat turistickou kartu zdarma (běžně 25 Kč).

V kinosále si můžete zdarma prohlédnout 3D filmy. Obvyklé časy promítání jsou: 9.30 h., 11.00 h., 12.30 h., 14.00 h., v červenci a srpnu navíc ještě v 15:30 h.).

Informační centrum je umístěno v zámečku Vysoký Hrádek

V podkroví zámečku je umístěný již zmiňovaný kinosál.

V prvním patře zámečku je k dispozici rozsáhlá expozice. V severním křídle objektu se můžete seznámit, jak je vlastní téma jaderné energetiky spojeno s příbuznými a sousedními obory - s pojmem energie, s různými možnostmi získávání jejích vhodných forem i s historickými a fyzikálními souvislostmi (sál č. 1, 2). Větší pozornost je pak věnována energii ukryté v hmotě - energii jaderné, principům jejího uvolňování (sál č. 3) a nakonec i celému palivovému cyklu (sál č. 4).

Druhá část expozice v jižním křídle zámečku je věnována temelínské elektrárně, jejímu okolí (sál č. 5), funkčnímu uspořádání, nejdůležitějším zařízením a tématům vztahujícím se k provozu elektrárny (sál č. 6). Součástí naší nabídky jsou i doprovodné výstavy výtvarníků a fotografů.

Před zámečkem se konají také svatby.

Otevírací doba

Informační centrum je otevřeno každý den (včetně sobot a nedělí) od 9.00 do 16.00 hod., v červenci a srpnu od 9.00 do 17.30 hod.

Více informací najdete na webu www.temelinky.cz

Temelín se nachází 50 km od našeho ubytování Amálka

Kontakt

Rezervace

Mobil:  775 628 422
            775 628 420
BinovaJarmila@seznam.cz

 

 

Kde nás najdete?

Domanín 130 (Ostende)
37901 Třeboň

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Ubytování Amálka v Třeboni hodnocení