Divadla, kina

Loutkové divadlo na náměstí v Třeboni

Pokud přijedete s dětmi na dovolenou do Třeboně, nezapomeňte navštívit představení loutkového divadla. Pokud se trefíte a bude zrovná hrát, můžete shlédnout některou z tradičních pohádek Jirka mezi broučky, Dlouhý, široký a bystrozraký, Šípková Růženka, Sněhová královna, Kalif čáp, Pták ohnivák aj.

Těšit na ukázku krásných loutek, z nich některé jsou historické a velmi staré - dnes jich je okolo 300 kusů. Loukové divadlo v Třeboni působí desítky let, historie sahá až do roku 1924.

Loutkovou divadelní scénu najdete na náměstí, pokud projdete pod radniční věží do divadla J. K. Tyla.

 

Divadlo J.K.Tyla na náměstí v Třeboni

Třeboňské divadlo je jedno z nejstarších měšťanských divadel v Čechách, bylo postaveno v roce 1832. Zajímavá je původní opona, která patří k nejstarším v Čechách.

V průběhu roku se zde hrají divadlení představení, hostují zde známá divadla a spolky, konají se zde koncerty a přednášky. Aktuální program divadla najdete v kulturním přehledu na našich stránkách nebo v informačním centru na náměstí, kde si také můžete zakoupit vstupenku.

 

Kino Světozor

Kino je nové, nově zrekonstruované s pohodlnými sedačkami. Hraje aktuální filmy každý den, o víkendech navíc i pohádky pro děti.

Před vstupem do promítacího sálu se nachází kinokavárna, kde si můžete zakoupit občerstvení na promítání, nebo si v ní jen posedět.

Rezervaci vstupenek můžete udělat on-line www.kinotrebon.cz nebo na tel. +420 603 412 807 a emailu: kino@kinotrebon.cz

 

Kino najdete, stejně jako obě divadla, na Masarykově náměstí v Třeboni, což je od našeho ubytování Třeboň Amálka vzdáleno 1,5 km. Krásnou procházkou parkem u hrobky a po hrázi rybníka Svět můžete dojít do centra města.

ubytování Třeboň Amálka
ČeskyEnglishDeutsch
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím
Ubytování Amálka v Třeboni hodnocení